






WORKSHOPS
One-to-one workshops:
Prices vary depending on meals desired to learn and therefore ingredients needed and time taken.
Time: Up to 2 hours
Food: Snacks e.g. granola bars, scotch egg.
Price: £20
Time: Up to 3 hours
Food: Main meal (breakfast, lunch, dinner, dessert)
Price: £30
Time: Up to 4.5 hours/full afternoon or evening
Food: Selection of 2 meals or 1 meal and a snack.
Price: £40
If you have something that you’d like to cook that is not on the menu, please let me know and we can discuss it further.

Group Workshops:
Group lessons follow the same price structure as above but each person pays £3 less than when one-to-one. Group lessons are available for up to six people (if you have space in your kitchen!). :)
School Workshops:
I am available to do workshops within schools with parents and older children, and also for school fetes. Please contact me to discuss. it further.
Testimonials:
"I never knew healthy food could be so tasty" - Alex, Brighton.
"It's so simple when you know how! TFSoF opened my eyes! - Natalie, Hove.
"I used to buy ready meals and only cook packaged things as I thought they were the quickest and easiest. Turns out I was wrong and now the kids can get involved!" - Sam, Brighton.
Start living healthier TODAY